n w    w w w w

baner
You are here:   Anasayfa
large small default
Fen ve Teknoloji Dersinde Fen Şiirlerinin Önemi ve Fen Dersinde Başarının Sırları Yazdır
Administrator tarafından yazıldı   

Sevgili öğrenciler fen ve teknoloji dersinde şiirler yazarak dersi daha zevkli hale getirebilirsiniz. Yapmanız gereken derste işlemiş olduğunuz konulara ait kavramları çıkararak bu kavramları kapsayacak şekilde kafiyeli şiirler yazmaktır. Göreceksiniz herhangi bir soruyla karşılaştığınızda yazdığınız şiirler size yardımcı olacaktır çünkü araştırmalar gösteriyor ki kafiyeli olan yazılar hem kalıcıdır hem de hatırlanması kolaydır.Destanlar, tekerlemeler,  bilmeceler, ninniler; daha nice aklımıza yer eden bir çok yazı  kafiyeli bir şekilde yazılmıştır ve bu yüzdendir ki yıllar geçse de unutulmaz.

Fen ve teknoloji  dersinde başarılı olmak istiyor musunuz? o zaman kulak verin:

Öncelikle dersi derste dinlemelisiniz

Etkinlikleri kesinlikle ve kesinlikle eksiksiz yapmalısınız.

Fen ve teknoloji dersinde öğrendiklerinizi günlük şeklinde yazmalısınız(Fen Günlüğüm). Bunu yaparak günlük ders tekrarı yapmış olursunuz.

Derste yetiştirilemeyen etkinlikleri evde tamamlamalısınız.

Evde tekrar yapmalısınız unutmayınız ki tekrar demek yalnızca kıtabı açıp okumak değildir. Tekrar 40 dk dersi aldığımız notları ve öğretmenlerimizin söylediklerini hatırlayarak, öğrendiklerimizi gündelik yaşama aktarabilme becerilerinizdir.

ve Tabi ki Fen şiirleri yazmaktır...

ve son olarak da ertesi gün işleyeceğimiz konuları şöyle bir okumalı ve öğreneceğimiz kavramlar hakkında fikirler edinmeliyiz

umarım iyi bir yıl geçirirsiniz unutmayın sistemli ve düzenli çalışmak sonunda başarıyı getircektir.

Bol Bol okuyun. Esen kalın
Son Güncelleme: Cumartesi, 03 Ekim 2009 22:50